Możliwość zawieszenia spłat rat kredytów dla klientów indywidualnych

W związku z pandemią koronawirusa umożliwiamy bezpłatne zawieszenie spłaty rat kredytów dla klientów indywidualnych. Zawieszenie rat dotyczy  kredytów gotówkowych, kredytów hipotecznych i budowlano-mieszkaniowych.

Proponujemy zastosowanie tzw. wakacji kredytowych, czyli zawieszenia spłat rat kapitałowo-odsetkowych lub kapitałowych na okres do 6 miesięcy na wniosek Kredytobiorcy. W przypadku skorzystania z wakacji kredytowych, liczba rat nie ulegnie zmianie.Szczegóły rozwiązań dla Klientów indywidualnych

Umożliwiamy bezpłatne zawieszenie spłaty rat kredytów dla klientów indywidualnych. Zawieszenie rat dotyczy  kredytów gotówkowych, kredytów hipotecznych i budowlano-mieszkaniowych.

Proponujemy zastosowanie tzw. wakacji kredytowych, czyli zawieszenia spłat rat kapitałowo-odsetkowych lub kapitałowych na okres do 6 miesięcy na wniosek Kredytobiorcy. W przypadku skorzystania z wakacji kredytowych, liczba rat nie ulegnie zmianie.

Kto może złożyć wniosek o zawieszenie spłaty rat kredytu?

Opcja zawieszenia spłaty kredytu (zastosowanie tzw. wakacji kredytowych) jest dostępna dla Kredytobiorców, którzy uzasadnią konieczność zawieszenia spłaty kredytu pogorszeniem swojej sytuacji finansowej spowodowanej pandemią koronawirusa.

Jak należy uzasadnić konieczność zawieszenia spłaty kredytu?

We wniosku należy wskazać w jaki sposób pogorszyła się sytuacja finansowa Kredytobiorcy i jak to wpływa na konieczność zawieszenia spłaty rat. Bank nie będzie wymagał składania dodatkowych dokumentów i zaświadczeń potwierdzających aktualną sytuację finansowo-gospodarczą Kredytobiorcy.

W jaki sposób można wnioskować o zawieszenie spłaty kredytu?

Wnioski o zawieszenie spłaty kredytu można składać:

1) w Centrali/Oddziale Banku, który udzielił kredytu;

2) na adres mailowy Centrali Banku sekretariat@bsolesnica.pl :

3) listownie lub kurierem – na adres: Centrali/ Oddziałów Banku Spółdzielczego

W trosce o bezpieczeństwo Państwa i naszych Pracowników, w obecnym czasie Oddziały Banku mogą pracować w ograniczonym zakresie. Prosimy o sprawdzenie wcześniej godzin otwarcia Oddziału. Informacje o pracy naszych placówek aktualizujemy na bieżąco na stronie www.bsolesnica.pl

Czy rozpatrzenie wniosku o zawieszenie spłaty rat kredytu jest płatne?
Rozpatrzenie wniosku o zawieszenie spłaty kredytu jest bezpłatne i nie wymaga zawarcia aneksu do umowy kredytowej.

Poniżej znajduje się wniosek o zawieszenie spłaty kredytu oraz oświadczenie o ponownym przystąpieniu do spłat i oświadczenie o odstąpieniu od zawieszenia spłat.

Załączniki

Wniosek o zawieszenie spłaty kredytu

plik w formacie pdf rozmiar 860.76 KB

Oświadczenie o ponownym przystąpieniu do spłat

plik w formacie pdf rozmiar 686.07 KB

Oświadczenie o odstąpieniu od zawieszenia spłat

plik w formacie pdf rozmiar 593.70 KB
wróć do listy
Przeczytaj również

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Niedokonanie zmian ustawień na ustawienia blokujące zapisywanie plików cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.